Szolgáltatások

Analízis

Ha projektjeit rendszerszintű problémák terhelik, melyek lehetnek ismertek vagy rejtettettek, s melyek megoldásába fektetett erőforrások eddig nem hoztak tartós eredményt, forduljon hozzánk!

Érdekel

Tanácsadás

Egy probléma feltárását a helyes kérdés feltételével kell kezdeni. Iparágakat átívelő, problémamegoldó tapasztalatunkkal segítünk feloldani az akadályokat.

Érdekel

Mentoring, Coaching

Tudásmegosztás, gondolatébresztés, megerősítés. A haladás korlátja gyakran belül van, mégis kívül keressük. Felszabadítjuk a projektvezetőkben rejlő potenciált.

Érdekel

Analízis

Az analízis során az általunk kidolgozott elemzési módszerrel, kérdőívek és személyes interjúk alatt szerzett információk alapján képet alkotunk a projektjei lebonyolítását végző szervezetről.

Az analízis 110 szempontot vesz figyelembe. A 110 szempont kitér az eszközök, szerepkörök, folyamatok meglétére, jóságára, együttes működésének vizsgálatára, illetve a szervezet általános projektmegvalósító-képességére. Az ideálisnak tekinthető állapottól való eltéréseket keresünk, amelyeket kezelve mikro szinten idő / minőség / költség tekintetében standard projektmenedzsment-mérőszámokkal kimutatható javulást, makro szinten - az eredményesebb projektek által - a szervezet stratégiai céljainak elérhetőbbé tételét tudja elérni.

Az analízis eredménye egy átfogó térkép, mely azt ábrázolja, hogy szervezetének projektmegvalósító-képessége miben tér el az ideálistól, és mely eltérések korrigálása hozhat jelentős előrelépést e téren.

Az analízis célja a problémás pontok felfedése, alapja a célzott információgyűjtés.

A projektek szállítási láncában vélt, normálistól való eltérések megállapítása az első lépés ahhoz, hogy korrigálni tudjunk. A megállapításhoz célzott kutatás szükséges, amit szerepkörtől függő kérdőívek, interjúk segítségével végzünk el.

  1. A kérdőívek úgy vannak összeállítva, hogy a projektrésztvevők munkavégzéséhez szükséges, ideális környezettől való differenciákat fedjenek fel. A kérdőívet a szervezet kulcsszereplőivel töltetjük ki.

2. Az interjúk levezetése során a kérdőívekből származó, előfeldolgozott információval csökkentjük az eltéréseket vélhetően okozó tényezők számát. Az interjúk alanyai a projekt vezetésében részt vevő, utasítási, szervezési jogkörrel rendelkező projekttagok.

3. Miután a célirányos információgyűjtést elvégeztük, kitöltjük az ideális képet.

Az ideális kép tartalmaz 110 szempontot, amelyeket egy vállalkozásnak teljesítenie kell ahhoz, hogy az optimálishoz, elvárhatóhoz közelítően működjön. A korábban megszerzett információk elemzésével a szempontokat teljesül / nem teljesül értékeléssel látjuk el.

Az ideális kép az analízis eredményeként áll elő, és személyes találkozó keretében prezentáljuk. Minden egyes pontot megvilágítunk, és rámutatunk a gyengeségekre, azok feltételezett okaira.

 

Tanácsadás

Az analízis során megismerjük cége specifikus működési környezetét. A feltárt problémákat súlyosság szerint sorrendbe állítjuk. A sorrend mutatja meg, hogy mely pontokon célszerű beavatkozni a működésbe, illetve, hogy milyen eredmény várható a beavatkozástól.

A működési környezet és problémák ismeretében testre szabott intézkedési tervet állítunk össze, társítva a jelenállapothoz viszonyított, várható, mérhető előrelépéssel a projektek teljesítmény-indikátorait illetően.

Mentoring, Coaching

Minden vezetőben felmerül a kérdés: "Hogyan tudnám motiválni a csapatomat?".

A válasz leggyakrabban jutalmazás, tréningek, csapatépítők, melyek eredményessége csak időlegesen, vagy egyáltalán nem jelentkezik. A jelenség hátterében az egyénbe fektetett munka elégtelensége rejtőzik, amelynek mindig meg kell előznie a közösségi érzéstől elvárt belső motiváció kialakulását.
Nem csak vezetők, hanem minden munkavállaló számára szükséges egy stabil önkép kialakítása, amelyre építve a közösség érdemes tagjává, annak motorjává tud válni.

 

"Hogyan tudnám motiválni a csapatomat?"

A kérdésre kapott válaszok szinte soha nem foglalkoznak az alapkérdéssel: mi az egyén belső motivációja, és hogyan kapcsolódik ahhoz a célhoz, aminek az elérésére motiválni akarjuk?
A csoportos soft-skill tréningek, csapatépítő foglalkozások a bevett technikák arra, hogy összhangot teremtsenek a csapat tagjai között, a közösségi érzés erősítése által odaadóbb gondolkodásmódot ültessenek el. Valójában ezek az események csupán a már kialakult hierarchiákat erősítik meg.

Nem fogják a felszínre hozni a zárkózott emberek potenciálját, és minden egyes próbálkozás pusztán egy stresszes helyzetet teremt az egyén számára, amelyből menekülni szeretne. Csapatjátékos csak abból lehet, aki a csapat tagjává akar válni. Csapattaggá pedig csak az akar válni, aki hajlandó a közösség érdekeit a maga érdekei fölé helyezni.

A motiváció ekkor születik: a hasznos életre való törekvés a közösség javára való ténykedés által.

Segítünk abban, hogy munkavállalói - csoportos vagy személyes beszélgetések során - jobban megértsék saját motivációikat, közösséghez való viszonyulásukat és annak hátterét. Iránymutatást tudunk adni abban, hogy milyen lépésekkel lehet az egyéni gondolkodásmódot úgy formálni, hogy felismerésre kerülhessen a közösségi lét saját kiegyensúlyozottságra vetíthető hasznossága.